Výrobky z ovČej vlny
Bytový textil
Netkané textílie
Priadze
Antialergické výrobky

Pradiareň vlny
0,00 EUR (0,00 SKK)
nákupný košík
nachádzate sa:  O nás

O nás

Sme na trhu skoro dve desaťročia

Podnik pradiareň vlny „JK“ v Novom Meste nad Váhom pracuje od 25. 04. 1991. Svoju činnosť začínal s 5-imi výrobnými robotníkmi, malým výrobným priestorom, bez skladových priestorov a dopravných prostriedkov. Produkciu začínala výrobou pletacích priadzí pre ručné pletenie, s možnosťou využitia svetroviny ako druhotnej suroviny.

Dnešná produkcia

Naša súčasná produkcia je naozaj pestrá:

  • Paplóny a iné produkty z ovčej vlny a dutého polyesteru
  • Oblečenie pre poľovníkov, rybárov, deti, ale aj štvornohých miláčikov
  • Kúpeľňové súpravy a koberčeky
  • Obrusy a bytový textil
  • Umývacie handry a prachovky
  • Zvyšky materiálov spracúvame do netkaných textílií ako sú plstené pásy

Rozširujeme kapacity

Vzhľadom na priestorovú náročnosť používaných technológií sa majiteľka rozhodla zvýšiť výrobnú plochu a usporiadať technológiu do rovnomerného chodu, čo výrazne napomohlo zvýšiť kapacitu výroby.

Napomáhame tradičnému ovčiarstvu

Rozširovaním priestorov a inováciou technológií neustále hľadáme nové spôsoby spracovania surovín, predovšetkým však ovčej vlny a tým napomáhať zachovaniu tradičného ovčiarstva na Slovensku.

Flexibilita a znalosti

Vzhľadom na charakter a flexibilitu prevádzky dokážeme produkciu rýchlo a efektívne prispôsobiť trhu a požiadavkám zákazníkov. K tomu nám napomáha nielen znalosť textilných materiálov a pomerov v textilnom priemysle na Slovensku a v Českej republike, ale aj moderných trendov vo svete.

Využívame naše zdroje

Podnik Pradiareň vlny „JK“ pracuje bez úverových zdrojov, so samostatnými výrobnými a skladovými priestormi, strojnou technológiou. Zároveň uprednostňujeme spracovanie kvalitnej domácej materiálovej základne pred dovozom.